O nas

Grupa R22 to dynamicznie rosnąca grupa technologiczna oferująca kompleksowe usługi wspierające firmy w obecności w Internecie, automatyzacji procesów biznesowych, w szczególności komunikacji, marketingu i sprzedaży. Z usług Grupy korzystają zarówno małe i średnie firmy, jak i duże przedsiębiorstwa. Portfolio Grupy obejmuje przede wszystkim usługi hostingowe i sprzedaż domen, certyfikatów SSL, narzędzie do tworzenia i prowadzenia sklepów internetowych, platformy integracji i automatyzacji wielu kanałów komunikacji elektronicznej (m.in. SMS, e-mail i powiadomienia push), marketing automation oraz usługi telekomunikacyjne.

Grupa koncentruje się na skalowalnych usługach oferowanych w modelu abonamentowym, SaaS (ang. Software as a Service) oraz CPaaS (ang. Communications Platform as a Service), prowadząc działalność w ramach całego łańcucha wartości – od tworzenia własnych rozwiązań, przez ich utrzymanie od strony technologicznej, po kompleksową sprzedaż i obsługę klienta.

W ramach Grupy R22 pracuje już ponad 400 specjalistów w kilkunastu ośrodkach w Polsce, Rumunii, Chorwacji oraz Czechach. Centrala firmy mieści się w Poznaniu natomiast oddziały i spółki zależne zlokalizowane są m.in. w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Rybniku, Oleśnicy, Bukareszcie oraz Kluż.

Wchodzące w skład Grupy R22 firmy oferują: usługi hostingowe i sprzedaż domen (Grupa H88 będąca jednym z liderów na polskim rynku hostingu i sprzedaży domen internetowych), narzędzie do tworzenia i prowadzenia sklepów internetowych – Blugento, platformy CPaaS umożliwiające integrację i automatyzację różnych kanałów komunikacji elektronicznej, usługi automatyzujące komunikację elektroniczną z odbiorcami (Grupa Vercom, lider polskiego rynku SMS i E-mail automation), rozwiązania marketing automation – User.com oraz usługi telekomunikacyjne realizowane przez Grupę Oxylion. Dzięki tegorocznej inwestycji w Profitroom portfolio usług rozszerzyło się o oprogramowanie dla branży hotelarskiej, które umożliwia hotelom m.in. sprzedaż pokoi przez własną stronę internetową, zarządzanie kanałami sprzedaży pokoi, automatyzację procesu oferowania i obsługi płatności.